Ipad jukebox inkl. højtalere + lille lyspakke (50 pers.)

2.5000+

bookninger om året

28 år

i branchen

Denne jukebox pakke indeholder 2 lyseffekter på stativ, så du kan få et festligt dansegulv, sammen med 2 stk. professionelle højtalere.

1.000,00 kr.

For leje i op til 5 dage
+ 15 kr. i håndteringsgebyr pr. ordre

Leje periode

3 / 3 ledige

  • Opsætning

    Vi bærer udstyret ind og sætter det op. Der vil automatisk blive valgt levering i kassen.

Indhold

2 x EVP ZLX 12p højtaler
2 x højtalerstativ
1 x Ipad Jukebox
Lille lyspakke
Diverse kabler

  • Transport

    De små jukebox pakker kan godt transporteres i en almindelig personbil. De pakker der indeholder bundkasser kræver en større bil, hvor sæderne evt. kan lægges ned.

Beskrivelse

Få den perfekte stemning til op til 50 gæster med denne komplette jukebox-pakke — inkl. professionelle højtalere og et festligt lysshow. Med adgang til over 70 millioner numre via Spotify kan du og dine gæster selv vælge musikken, lave playlister og sætte stemningen præcis som I vil have den. Pakken er klar til brug fra første sekund og kræver ingen teknisk erfaring.

De to EV ZLX 12″ PA-højtalere leverer klar og kraftfuld lyd, der fylder rummet uden at forvrænge — selv ved høj volumen. Den medfølgende lille lyspakke med to lyseffekter på stativ sørger for, at dansegulvet ser festligt ud, så snart mørket falder på. Alt udstyret leveres samlet med kabler og brugsanvisning — du skal blot sætte det op og trykke play.

Pakken inkluderer mobildatakort, så der ikke er behov for WiFi. Diskogruppen stiller 24/7 support til rådighed i hele lejeperioden.

Det er nemt at leje udstyr

Sådan foregår leje af en slush ice maskine hos Diskogruppen

Bestil online
Vælg din jukebox pakke og bekræft bestillingen direkte på hjemmesiden
Hent selv eller få leveret
Hent på vores lager i Kr. Værløse eller få det leveret og afhentet på din adresse.
Nem opsætning
Udstyret er nemt og sætte op og du får en brugsansvisning med
Servér
Lav din egen playliste, eller lad dine gæster vælge deres egne numre. Der er adgang til over 70 millioner numre.

Professionelle højtalere

Om EV 12" højtalerne

Jukebox-løsningen leveres med professionelle Electro-Voice 12″ PA-højtalere — samme mærke som bruges på klubber og professionelle events verden over. EV-højtalerne er kendt for deres klare, kraftfulde lyd med en detaljeret mellemtone og præcis diskant, der sikrer at musikken lyder skarp og tydelig — uanset om I spiller pop, rock, 80’er hits eller dansk musik. Med 12″ elementer får I en fyldig lyd, der bærer i hele lokalet uden at blive mudret eller forvrænget ved høj volumen.

Pakker med bundkasser

Bundkasser til den ekstra punch

Vil du have den der fysiske fornemmelse af musikken i kroppen, kan du tilføje bundkasser (subwoofere) til dit setup. En subwoofer håndterer de dybe bas-frekvenser under 80 Hz — det er den del af lyden, du mærker i brystet, når bassen rammer. Det gør en markant forskel på dansegulvet, særligt til elektronisk musik, hip hop og fest-hits, hvor bassen er en central del af oplevelsen. Med bundkasser føles musikken levende og komplet — frem for blot at blive hørt, bliver den mærket. Vi har flere forskellige jukebox pakker, hvor du lejer en eller 2 bundkasser med.

Hvad siger vores kunder

Ofte stillede spørgsmål

Vores jukebox-pakker starter fra 800 kr. for en iPod-jukebox med højtalere til 50 personer, op til 1.650 kr. for en pakke med højtalere til 100 personer og stor lyspakke – alt for op til 5 dages leje. Dertil kommer eventuel levering, som afhænger af afstanden fra vores lager i Kristent Værløse: fra 595 kr. inden for 20 km til 1.695 kr. for 101-150 km. Henter du selv, er det gratis. Prisen inkluderer altid iPad med Spotify Premium, mobildatakort, professionelle højtalere og alle kabler.

Alle vores jukebox-pakker inkluderer: en iPad der er konfigureret og klar til brug med adgang til Spotify Premium (vi betaler abonnementet), et mobildatakort der giver internetforbindelse via mobil data, professionelle højtalere tilpasset antallet af gæster, alle nødvendige kabler og forbindelser, samt 24/7 telefonsupport i hele lejeperioden. iPad'en er låst til Spotify, så der er ingen risiko for at den bruges til andet end musik. Har I WiFi til arrangementet, kan iPad'en kobles på det i stedet for mobildatakortet.

Ja – jukeboxen er designet til at alle kan bruge den, uanset teknisk niveau. iPad'en er forudindstillet og låst til Spotify, og Spotify's brugerflade er enkel at finde rundt i. Gæsterne søger blot efter et nummer eller en playliste og sætter det på. Der kræves ingen konto eller login – det er alt klar. Ønsker I en mere kontrolleret oplevelse, kan I sætte en playliste til at køre automatisk og slå søgefunktionen fra på dagen. Det aftaler I med os inden levering.

Via Spotify har jukeboxen adgang til over 70 millioner musiknumre. Det dækker alt fra danske hits og klassiske 80'er- og 90'er-numre til ny pop, hip-hop, latin, jazz, elektronisk musik og langt mere. Spotify opdateres løbende med ny musik, så de nyeste udgivelser er også tilgængelige. Du og dine gæster kan lave playlister på forhånd, søge live under festen, eller vælge entre Spotifys egne kurerede playlister til netop jeres anledning.

Diskogruppen tilbyder support 24/7 i hele lejeperioden, så du aldrig er alene med tekniske problemer.

Hvis maskinen stopper eller opfører sig unormalt, ringer du blot til os, og vi guider dig igennem fejlfinding. I de fleste tilfælde skyldes problemer simple ting som overophedning (maskinen skal have plads rundt om sig) eller at koncentratet er løbet ud.

Hvis udstyret er defekt, gør vi vores bedste for at ombytte det hurtigst muligt.

Du er dækket af vores skriftlige lejekontrakt, som beskriver, hvad der sker ved defekter, og hvad dit ansvar er som lejer.

Vi stiller 24/7 support til rådighed i hele lejeperioden. Opstår der tekniske problemer, ringer I bare til os og vi hjælper jer igennem fejlfinding over telefonen. De fleste udfordringer løser vi på få minutter. Hvis et problem ikke kan løses på afstand, bestræber vi os på at finde en løsning så hurtigt som muligt. Husk at tjekke mobildatakortets dækning på jeres feststed inden – vi anbefaler at se TDC's dækningskort. Alternativt kan iPad'en kobles på jeres eget WiFi.

Med en jukebox fra Diskogruppen slipper du for at én person skal ofre sin mobil som 'DJ' hele aftenen. Alle kan gå hen til jukeboxen og sætte musik på – ingen behøver stå og vente på at komme til. Derudover er vores højtalersetup professionelt og tilpasset antallet af gæster, så lyden fordeles jævnt i hele rummet. En privat mobil koblet til en Bluetooth-højtaler kan sjældent matche hverken lydbillede eller brugervenlighed. Jukeboxen sikrer at musikken er i top hele aftenen – uden bøvl.

Ja – vores jukebox-setup fungerer udendørs. iPad'en har mobildatakort med TDC-dækning, så der er ikke brug for WiFi. Højtalerne er mobile og kan placeres, hvor det passer bedst til arrangementet. Til udendørs brug anbefaler vi at tjekke mobildata-dækningen i området inden festen – brug TDC's dækningskort på tdc.dk. Vi anbefaler desuden at jukeboxen er placeret i ly for regn og direkte sol, da iPad og elektronik generelt ikke tåler fugt. Kontakt os gerne inden bestilling hvis I er i tvivl om jeres specifikke arrangement.

Afhentning eller levering af udstyr

Gratis afhentning på vores lager i Kr. Værløse ved weekendleje
Udlevering hver torsdag mellem kl. 15.00 og 17.00
Aflevering hver mandag mellem kl. 15.00 og 17.00

Kristi Himmelfartsdag:
Udlevering foregår onsdag mellem kl. 14.00 og 16.00.
Returnering er fredag mellem kl. 10.00 og 12.00.
Weekendleje i denne periode er udlevering fredag mellem kl. 14.00 og 16.00.

Skærtorsdag og langfredag
Udlevering onsdag mellem kl. 14.00 og 16.00.
Returnering lørdag mellem kl. 10.00 og 12.00.

Påskedagene 
Udlevering lørdag mellem kl. 14.00 og 16.00.
Returnering tirsdag mellem kl. 15.00 og 17.00.
 
Udlevering og aflevering på andre tidspunkter kun efter aftale.

Du kan vælge to tidsrum på dagen hvor du kan få leveret udstyret.

Mellem kl. 9-12 og kl. 13-16.

Leveringstidspunktet vælges i kassen, inden du tjekker ud.

Afhenting af udstyr foretages dagen efter i samme periode, med mindre andet er aftalt.

Levering og afhentning af udstyr fra:
0 – 20km fra vores lager i Kr. Værløse 595,00
21 – 50km fra vores lager i Kr. Værløse 895,00
51 – 80 km fra vores lager i Kr. Værløse 1095,00
81 – 100km fra vores lager i Kr. Værløse 1395,00
101 – 150km fra vores lager i Kr. Værløse 1695,00

Prisen for levering bliver beregnet, når du har indtastet din adresse i kassen.

Hvad skal du mere bruge til din fest

Andre kunders favoritter samme med jukeboxen

995,00 kr.
For leje i optil 5 dage